darmowa dostawa od 199 PLN | 28 dni na zwrot | 24 miesiące gwarancji | rowery wysyłamy w całości

Matematyka nie kłamie. Zobacz co liczby mówią o rowerach gravel Baltica.

 
 
 
 
 
 
 

 

16°. Tyle w przypadku modelu Sopot Gravel wynosi tzw. flare, czyli charakterystyczne dla rowerów gravelowych boczne odchylenie końców kierownicy. Zapewnia ono lepszą kontrolę nad gravelem w trudniejszym terenie oraz dodaje więcej komfortu dla dłoni podczas dłuższych wypraw. 

 

Wielu użytkowników graveli uważa, że montowane często napędy z szosowymi, 2-tarczowymi mechanizmami korbowymi są zbyt twarde dla rowerów tego typu. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wyposażyć nasz Sopot Gravel w uniwersalny napęd 3x9, który zapewnia niezwykle szeroką rozpiętość przełożeń na poziomie aż 548%.

 

Naszą stalową gravelówkę wyposażyliśmy w niezawodne i proste w obsłudze mechaniczne hamulce tarczowe z tarczami o średnicy 160 mm. Zestaw ten gwarantuje bezpieczną jazdę i skuteczne hamowanie nawet w przypadku niekorzystnych warunków jazdy. 

 

     

OD POMYSŁU DO PRODUKTU
dowiedz się więcej

 

Jaki powinien być idealny rower gravelowy? Prace projektowe nad każdym rowerem zaczynamy od postawienia tego samego, najważniejszego pytania.

 

W ciągu kilku ubiegłych lat gravele zyskały ogromną popularność wśród użytkowników szukających uniwersalnego roweru pozwalającego zarówno na wygodną jazdę po drogach utwardzonych, jak i w lekkim terenie. Wykorzystując doświadczenie zdobyte podczas projektowania i produkcji rowerów typowo miejskich, postanowiliśmy stworzyć również swoją interpretację roweru szutrowego. 

 

Przed Sopotem Gravel postawiliśmy solidne zadania. W naszych założeniach miał to być stylowy i elegancki rower, który w zrównoważony sposób łączyłby przygodową duszę klasycznego, stalowego gravela oraz miejski charakter typowy dla pozostałych rowerów marki Baltica. W efekcie chcieliśmy uzyskać rower, który z powodzeniem będzie mógł być wykorzystywany zarówno jako codzienny środek transportu, jak i niezawodny rower do wypraw bikepackingowych w nieznane. Już po pierwszych jazdach próbnych nowym Sopotem Gravel poczuliśmy, że osiągnęliśmy dokładnie taki efekt o jaki chodziło. Nasze wrażenia zostały potwierdzone później też przez niezależnych testerów, a co najważniejsze i najbardziej nas cieszy - przez naszych zadowolonych klientów. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów Sopot Gravel nie tylko dobrze się prowadzi i daje dużo przyjemności z jazdy, ale też świetnie wygląda. To wszystko sprawia, że nowa stalowa szutrówka z kolekcji Baltica to solidny i uniwersalny rower, który sprawdzi się w wielu sytuacjach.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl