Rower męski Baltica Gdańsk granatowy
Rower męski Baltica Gdańsk piaskowy
Rowery miejskie - Baltica Bicycles

Jaki powinien być idealny rower miejski męski? Prace projektowe nad każdym rowerem zaczynamy od postawienia tego samego, najważniejszego pytania.

 

Nie inaczej było i tym razem. Projektując rowery Baltica zawsze staramy się wczuć w rolę przyszłych użytkowników. Badamy ich oczekiwania, przewidujemy
wątpliwości, wykorzystując przy tym własne doświadczenie i obserwacje. W przypadku modelu Gdańsk cel był jasny - stworzyć uniwersalny, wielozadaniowy miejski rower męski, zachowując przy tym prostotę konstrukcji oraz elegancki, klasyczny styl.

 

Po rozważaniach teoretycznych przyszedł czas na działanie. Konstrukcję męskiego roweru marzeń rozpoczęliśmy od solidnej ramy o geometrii wymuszającej lekko pochyloną pozycję, stanowiącą idealny kompromis pomiędzy wygodą a efektywnością jazdy. Następnie uzupełniliśmy ją o lekkie 28-calowe koła oraz niezawodne opony o umiarkowanej szerokości i delikatnym bieżniku dostosowanym do miejskich warunków. Zestaw ten w dużej mierze decyduje o komforcie i dynamice jazdy modelu Gdańsk. Dzięki własnemu doświadczeniu i obserwacjom na tym etapie mieliśmy już w głowach także koncepcję układu odpowiedzialnego za przekazanie mocy na koła. Napęd miał być przede wszystkim niezawodny, elastyczny oraz prosty w obsłudze i eksploatacji. Właśnie z tych powodów, w modelu Baltica Gdańsk montowana jest trzybiegowa przekładnia planetarna zintegrowana z tylną piastą, produkowana przez Shimano - niezaprzeczalnego lidera w tej dziedzinie. Całość uzupełniliśmy wytrzymałymi i eleganckimi komponentami takimi jak kierownica i wsporniki, wygodnym siodłem oraz praktycznymi dodatkami takimi jak błotniki czy osłona łańcucha. 

 

W efekcie powstał spójny i zrównoważony miejski rower męski, który z powodzeniem znajdzie zastosowanie zarówno jako rower do codziennych dojazdów, jak i okazjonalnych wycieczek. Na wynik końcowy ogromny wpływ ma także dbałość o detale i precyzja wykończenia, które decydują o jego niepowtarzalnym stylu i elegancji.

wybierz wersję

ROWERY MIEJSKIE MĘSKIE

Baltica Gdańsk

granatowy

Baltica Gdańsk

piaskowy

 

 

strona główna  /  sklep  /  rowery męskie

PL

/

3
271
15

 

 

 

Matematyka nie kłamie. Zobacz co liczby mówią o męskich rowerach miejskich Baltica.

dowiedz się więcej

OD POMYSŁU DO PRODUKTU

 

 

 

Jaki powinien być idealny rower miejski męski? Prace projektowe nad każdym rowerem zaczynamy od postawienia tego samego, najważniejszego pytania.

 

Nie inaczej było i tym razem. Projektując rowery Baltica zawsze staramy się wczuć w rolę przyszłych użytkowników. Badamy ich oczekiwania, przewidujemy wątpliwości, wykorzystując przy tym własne doświadczenie i obserwacje. W przypadku modelu Gdańsk cel był jasny - stworzyć uniwersalny, wielozadaniowy miejski rower męski, zachowując przy tym prostotę konstrukcji oraz elegancki, klasyczny styl.

 

Po rozważaniach teoretycznych przyszedł czas na działanie. Konstrukcję męskiego roweru marzeń rozpoczęliśmy
od solidnej ramy o geometrii wymuszającej lekko pochyloną pozycję, stanowiącą idealny kompromis pomiędzy wygodą
a efektywnością jazdy. Następnie uzupełniliśmy ją o lekkie 28-calowe koła oraz niezawodne opony o umiarkowanej szerokości i delikatnym bieżniku dostosowanym do miejskich warunków. Zestaw ten w dużej mierze decyduje o komforcie i dynamice jazdy modelu Gdańsk. Dzięki własnemu doświadczeniu i obserwacjom na tym etapie mieliśmy już w głowach także koncepcję układu odpowiedzialnego za przekazanie mocy na koła. Napęd miał być przede wszystkim niezawodny, elastyczny oraz prosty w obsłudze i eksploatacji. Właśnie z tych powodów, w modelu Baltica Gdańsk montowana jest trzybiegowa przekładnia planetarna zintegrowana z tylną piastą, produkowana przez Shimano - niezaprzeczalnego lidera w tej dziedzinie. Całość uzupełniliśmy wytrzymałymi i eleganckimi komponentami takimi jak kierownica i wsporniki, wygodnym siodłem oraz praktycznymi dodatkami takimi jak błotniki czy osłona łańcucha. 

 

W efekcie powstał spójny i zrównoważony miejski rower męski, który z powodzeniem znajdzie zastosowanie zarówno jako rower do codziennych dojazdów, jak i okazjonalnych wycieczek. Na wynik końcowy ogromny wpływ ma także dbałość o detale i precyzja wykończenia, które decydują o jego niepowtarzalnym stylu i elegancji.

EN

EN

Chcesz pierwszy wiedzieć o promocjach, wydarzeniach i nowościach?

Chcesz jako pierwszy dowiadywać się o akcjach promocyjnych, wydarzeniach i nowościach?

 

Twitter

Instagram

Facebook

Google+

Znajdziesz tutaj stylowe damskie i męskie

rowery miejskie. Gdy wybierzesz już swój

wymarzony model, zajrzyj do działu

z wyjątkowymi akcesoriami rowerowymi.

 

INFORMACJE

Copyright 2018 Baltica Bicycles. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

prywatność

regulamin

rozmiary

dostawa

katalog

instrukcja obsługi

warunki gwarancji

mapa strony

SKLEP 

MEDIA

BALTICA

kontakt

sklep

marka

współpraca

WITAMY NA BALTICABICYCLES.COM