UWAGA: Przerwa wakacyjna 30.08-10.09. Wszystkie zamówienia zrealizujemy po naszym powrocie.
darmowa dostawa od 199 PLN | 28 dni na zwrot | 24 miesiące gwarancji | rowery wysyłamy w całości

Matematyka nie kłamie. Zobacz co liczby mówią o męskich rowerach miejskich Baltica.

 
 
 
 
 
 
 

 

Prawdziwe dzieła sztuki powstają powoli. Na produkcję jednego roweru poświęcamy średnio aż 15 godzin. Czas ten obejmuje przede wszystkim ręczną budowę ramy, lakierowanie, montaż komponentów, kontrolę jakości oraz pakowanie. Nie lubimy pośpiechu. Dzięki temu jesteśmy pewni, że produkt finalny jest dopracowany w każdym detalu.

 

Wszystkie ramy pokrywamy 3 warstwami lakieru proszkowego, nanoszonego metodą natrysku elektrostatycznego, a następnie utwardzanego w wysokiej temperaturze. Otrzymana w ten sposób powłoka lakiernicza zapewnia połysk, głębię i intensywność koloru, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne i korozję.

 

271 Nm. Tyle wynosi suma momentów dokręcenia wszystkich elementów złącznych modelu Gdańsk. Podczas montażu używamy profesjonalnych narzędzi dynamometrycznych, pozwalających na precyzyjną kontrolę rzeczywistego momentu dokręcenia, w znacznym stopniu decydującego o bezpieczeństwie i niezawodności produktu.

 

     

OD POMYSŁU DO PRODUKTU
dowiedz się więcej

 

Jaki powinien być idealny rower miejski męski? Prace projektowe nad każdym rowerem zaczynamy od postawienia tego samego, najważniejszego pytania.

 

Nie inaczej było i tym razem. Projektując rowery Baltica zawsze staramy się wczuć w rolę przyszłych użytkowników. Badamy ich oczekiwania, przewidujemy wątpliwości, wykorzystując przy tym własne doświadczenie i obserwacje. W przypadku modelu Gdańsk cel był jasny - stworzyć uniwersalny, wielozadaniowy miejski rower męski, zachowując przy tym prostotę konstrukcji oraz elegancki, klasyczny styl.

 

Po rozważaniach teoretycznych przyszedł czas na działanie. Konstrukcję męskiego roweru marzeń rozpoczęliśmy od solidnej ramy o geometrii wymuszającej lekko pochyloną pozycję, stanowiącą idealny kompromis pomiędzy wygodą a efektywnością jazdy. Następnie uzupełniliśmy ją o lekkie 28-calowe koła oraz niezawodne opony o umiarkowanej szerokości i delikatnym bieżniku dostosowanym do miejskich warunków. Zestaw ten w dużej mierze decyduje o komforcie i dynamice jazdy modelu Gdańsk. Dzięki własnemu doświadczeniu i obserwacjom na tym etapie mieliśmy już w głowach także koncepcję układu odpowiedzialnego za przekazanie mocy na koła. Napęd miał być przede wszystkim niezawodny, elastyczny oraz prosty w obsłudze i eksploatacji. Właśnie z tych powodów, w modelu Baltica Gdańsk montowana jest trzybiegowa przekładnia planetarna zintegrowana z tylną piastą, produkowana przez Shimano - niezaprzeczalnego lidera w tej dziedzinie. Całość uzupełniliśmy wytrzymałymi i eleganckimi komponentami takimi jak kierownica i wsporniki, wygodnym siodłem oraz praktycznymi dodatkami takimi jak błotniki czy osłona łańcucha. 

 

W efekcie powstał spójny i zrównoważony miejski rower męski, który z powodzeniem znajdzie zastosowanie zarówno jako rower do codziennych dojazdów, jak i okazjonalnych wycieczek. Na wynik końcowy ogromny wpływ ma także dbałość o detale i precyzja wykończenia, które decydują o jego niepowtarzalnym stylu i elegancji.

 

 

 

Baltica Gdańsk

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl